MENEDŻERSKIE
OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

MENEDŻERSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

85-014 BYDGOSZCZ
ul. Staszica 4   (budynek VI LO)
tel. 52 345 58 66   dyrektor@plm.pl

Sekretariat i Dyrektor, pok. nr 10.

Liceum
dla absolwentów gimnazjów
i szkół podstawowych

KLASY OGÓLNE

Zaletą klasy ogólnej jest możliwość samodzielnego wyboru przez ucznia przedmiotów rozszerzonych zgodnie z jego zainteresowaniami i potrzebami . Decyzję o wyborze uczeń podejmuje na koniec pierwszej klasy. Klasa polecana szczególnie tym uczniom, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych zainteresowań przedmiotowych a swoją decyzję odkładają w czasie.

BLOKI SPECJALISTYCZNE REALIZOWANE W KLASIE OGÓLNEJ
(DO WYBORU)

POLICYJNY - Zajęcia mają charakter praktyczny, a prowadzone są przez doświadczonych funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji. Uczniowie opanowują techniki interwencji, uczą się samoobrony i odbywają kurs posługiwania się pałką policyjną "tonfa".

EVENT MANAGER - zajęcia przeznaczone są dla uczniów interesujących się kompleksową organizacją wszelkiego rodzaju imprez, spotkań i wyjazdów. W czasie zajęć uczniowie mają możliwość poznania metod i technik zarządzania zespołem, uczą się wykorzystywać social media w promocji eventów, przygotowują się do publicznych wystąpień. Podczas zajęć praktycznych nabywają wiedzę z zakresu logistyki miejskiej. W naszej szkole uczniowie mają możliwość rozwinięcia umiejętności planowania i realizacji eventów w oparciu o najnowsze trendy celebryckie.

CAMBRIDGE ENGLISH - Uczniowie realizują lekcje z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz dodatkowo zajęcia zgodne z programem Cambridge English (licencja PL.272 wydana przez Uniwersytet Cambridge w Wielkiej Brytanii) w ramach którego realizujemy zagadnienia z zakresu:
  • phonics, spelling and vocabulary
  • grammar and punctuation
  • reading and writing (fiction, non-fiction and poetry)
  • speaking and listening
  • presentation

Realizując program Cambridge uczeń zapewnia sobie doskonały poziom znajomości języka angielskiego potwierdzony certyfikatami Cambridge English (uzyskuje biegłość językową będącą odpowiednikiem matury zdawanej przez Brytyjczyków jako języka ojczystego w Wielkiej Brytanii). Uzyskanie umiejętności przewidzianych w programie Cambridge pozwala na udział w rekrutacji na zagraniczne studia wyższe oraz do międzynarodowych firm bez sprawdzania biegłości językowej. Liceum Menedżerskie pomaga w rekrutacji na zagraniczne uczelnie wyższe absolwentom programu Cambridge English.